Nowoczesne technologie i możliwości dostępne na współczesnym, bardzo prężnie i nieustannie rozwijającym się rynku usług stomatologicznych są niepodważalnie cenne. Dlatego też wyjątkowo skutecznym sposobem na uzupełnienie istniejących braków w uzębieniu pozostaje implantologia. Implanty w niej wykorzystywane wykonane są z najbardziej trwałego materiału – mega wytrzymałego, odpornego na korozję oraz zupełnie neutralnego dla organizmu ludzkiego – tytanu.

Tym samym, decydując się na zastosowanie implantologii można mieć niemal gwarancję, że zastosowane implanty nie zniszczą się nawet w sytuacji, gdy dojdzie do gryzienia wyjątkowo twardych produktów – takich jak jabłka chociażby.

Kluczową kwestią w zastosowaniu leczenia implantologicznego pozostaje także ta, w której można mówić o całkowitej bioobojętności tytanu na organizmu człowieka. Jeśli układ immunologiczny człowieka nie odbiera tytanu jako środka obcego, właściwie nie istnieje ryzyko nieprzyjęcia się implantu w obszarze jamy ustnej. Dążenie osób z nieestetycznymi brakami  w uzębieniu do ponownego czerpania maksymalnego komfortu z atrakcyjnego wyglądu staje się więc co najmniej możliwe i realne do osiągnięcia.

Warto jednak podkreślić to, na co wskazują doświadczeni stomatolodzy – całkowity sukces leczenia implantologicznego uzależniony jest od przestrzegania zaleceń lekarskich. Dobrze więc byłoby, gdyby pacjent p zabiegu implantologicznym przestrzegał właściwej higieny ustnej oraz rzetelnie stosował się do wszystkich indywidualnych zaleceń stomatologa.