Współczesne osiągnięcia w dziedzinie stomatologii estetycznej oraz implantologii sprawiają, że teraz każdy świadomy pacjent może liczyć na piękny i zdrowy uśmiech – nawet mimo naturalnego upływu czasu. Warto wiedzieć więc, że to, iż posiadamy w obrębie własnej jamy ustnej implant, nie zwalnia nas z regularnych wizyt u stomatologa i codziennej, właściwej pielęgnacji własnych zębów. Higiena jest niezwykle ważna. I to nie tylko tuż po samym zabiegu implantacji, ale również i w ogólnym tego słowa znaczeniu. Codzienne. Niezmiennie. Zawsze.

O czym pamiętać należy tuż po zabiegu wszczepienia implantu? Tutaj konieczne staje się utrzymanie maksymalnie sterylnego stanu w najbliższej okolicy wszczepionych implantów. Tuż po zabiegu jeszcze przez 2 godziny należy unikać spożywania pokarmów oraz produktów płynnych. Dopiero po upływie doby od zabiegu można mówić o powolnym powrocie do spożywania tradycyjnych, ciepłych posiłków. Wysiłek, duża aktywność fizyczna czy wyjście do sauny – z tego wszystkiego wstrzymać należy się nawet w okresie kilku dni od zabiegu. Wszystko z myślą o tym, by stworzyć implantowi lub implantom możliwie jak najbardziej korzystne warunki do przyjęcia się w organizmie ludzkim.

Pierwszy tydzień po zabiegu to także specjalne zalecenia w higienie jamy ustnej, a przynajmniej okolic implantu. Doświadczeni stomatolodzy zalecają korzystanie wyłącznie z miękkiej szczoteczki, gwarantującej mycie zębów bez podrażniania jakichkolwiek tkanek. I do tych wszystkich zaleceń należy stosować się absolutnie bezwzględnie.