Zgrabna sylwetka, wyjątkowa ochota na smakowanie życia i radosne codzienne wstawanie z łóżka to mit? Nic bardziej mylnego! To wyznaczniki zdrowia w najdoskonalszej postaci, o którym marzy większość z nas. Czy to jest nieosiągalne? Oczywiście, że nie. Wystarczy tylko chcieć zachować pełnię zdrowotności i nauczyć się tego, że zdrowe nawyki żywieniowe mogą być też bardzo smaczne.
Na świetne samopoczucie ogólne dobrze wpływa woda – jej regularne picie sprzyja budowaniu dobrego nastroju wewnętrznego i wyrównywaniu poziomu życiodajnej wody w organizmie. Dzięki temu jesteśmy nie tylko zdrowsi, ale również pochwalić się możemy lepszą kondycją. Co ważne – już dwie szklanki wody wypite przed posiłkiem znacznie ograniczą nasz „obiadowy” apetyt.
Brak zagrożenia otyłością również sprzyja zdrowiu – wystarczy spożywać posiłki średnio co 3,4 godziny by mieć pewność, że będziemy najedzeni, spożywając przy tym mniejsze porcje. Co ważne, w naszym organizmie nie będzie też gromadzony zabójczy tłuszcz – tak szkodliwy dla zdrowia.
Regularny ruch na świeżym powietrzu, dostosowany również do możliwości danego człowieka, jest równie wskazany. Nie dość bowiem, że zwiększymy własną wytrzymałość, to będziemy również bardziej odporni na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i cieszyć się będziemy mogli większą odpornością.
Zdrowie niejeden ma wymiar, ale jedno pragnienie tkwić powinno w każdym z nas: pielęgnujmy zdrowie jak najlepiej się da. Jest ono bowiem gwarantem długiego życia w szeroko pojmowanej kondycji.