Implantologia w nowoczesnej odsłonie niejedną przybiera postać i niejedno może mieć oblicze. Oczywiście jest dziedziną niezwykle prężnie się rozwijającą i oferującą wszystkim osobom potrzebującym dostęp do naprawdę dużych możliwości. Warto wiedzieć więc, jakie rozwiązania czekają na współczesnych pacjentów w miejscach, gdzie oferowane jest leczenie implantologiczne w najwyższej jakości z możliwych.

W przypadku, gdy do czynienia mamy z dużą lub całkowitą bezzębnością, najlepszym rozwiązaniem okazuje się wybór mostów opartych na implantach. Wśród zalet tegoż rozwiązania wskazać należałoby nie tylko zapewnienie dostępu do bardzo estetycznego wyglądu pacjenta, ale również możliwości odbudowania fizjologicznej funkcjonalności naturalnego uzębienia. Dzięki temu z kolei znacznemu zahamowaniu ulegnie proces resorpcji, ogólnie szkodliwej i prowadzącej do zanikania składników mineralnych kości.

Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy implantów do zera zredukowane zostaną także wszelkie problemy z mówieniem czy żuciem – dlatego też ten aspekt praktyczny jest podkreślany przez wielu współczesnych zwolenników dokonań nowoczesnej implantologii właśnie.

A co wówczas, jeśli w przypadku danego pacjenta nie będzie możliwe zastosowanie tradycyjnych implantów? Nie pozwalać na to mogą chociażby zbyt rzadka lub miękka kość szczęki. Wysoka cena implantów może być także dość znaczną przeszkodą. Wówczas warto zainteresować się opcją mini implantów. A o szczegóły pytać trzeba już swojego stomatologa. On będzie w tym temacie najlepiej zorientowany.