O tym, że przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej, w połączeniu z regularnymi wizytami u stomatologa jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia, wiemy niemal o d zawsze. Warto jednak pamiętać o tym także wówczas, gdy w naszej jamie ustnej znajdują się implanty. To właśnie one w sukcesywny sposób pozwalają nam cieszyć się zdrowym i pełnym uśmiechem każdego dnia.

Maksymalna dbałość o higienę jamy ustnej to absolutna podstawa zdrowych nawyków higienicznych zarówno po zabieg implantacji, jak i bez niego. Tuż po wykonaniu zabiegu jednak niezwykle istotne staje się zapewnienie maksymalnie sterylnych warunków w okolicy wszczepionych implantów. Wszystko po to, by nie dopuścić by do rany pozabiegowej mogły przedostać się jakiekolwiek bakterie. Nawet do dwóch godzin po zabiegu więc warto zrezygnować ze spożywania posiłków oraz picia.

Oczyszczanie miękką szczoteczką w najbliższych okolicach miejsca wykonanego zabiegu, zalecane jest szczególnie przez pierwszy tydzień po wykonaniu wszczepienia implantologicznego. Dodatkowo warto także na co dzień stosować pastę do zębów o podwyższonych właściwościach bakteriostatycznych oraz płukanki i leków zaleconych indywidualnie przez stomatologa. To ważne, by utrzymać w pełni zdrowia miejsce, które do niedawna jeszcze straszyło nieestetycznym brakiem zębowym, a dziś jest pięknie wypełnione.

Implanty dostępne w dokonaniach współczesnej stomatologii to rozwiązanie niezwykle trwałe i bardzo polecane jako opcja „na resztę życia”. Aby tak też się stało, należy o nie dbać tak, jako własne, naturalne uzębienie. Każdego dnia, bez wyjątku.