Nowoczesne dokonania w dziedzinie stomatologii potrafią zachwycić i jednocześnie bardzo pozytywnie zaskoczyć wielu pacjentów. W czasach, w których żyjemy bowiem, możliwości odzyskania pełnego uśmiechu są niemal 100%. Co warto jednak wiedzieć o implantach, uznawanych za najbardziej trwałe i doskonałe w samych sobie? Czy oprócz ich niezwykłej wytrzymałości i możliwości maksymalnego dopasowania i kształtem i kolorem do naturalnych zębów, można mówić o ich właściwościach absolutnie nieuczulających?

Implanty współcześnie wykonuje się z tytanu, słynącego z niepowtarzalnych właściwości o określanego nie bez powodu mianem idealnego biomateriału. Implanty wykonane więc ze 100 % tytanu pozostają absolutnie bezpieczne dla zdrowia każdego człowieka – nie zawierają bowiem żadnych składników które mogłyby wywoływać jakąkolwiek alergię. Tytan pozostaje materiałem wysoce neutralnym dla organizmu, dlatego i zalecenia jego stosowania, są tak ogromne.

Oczywiście na branżowym rynku stomatologicznym znaleźć można i takie implanty, które wykonane są nie tylko z czystego tytanu, ale z tytanu wzbogaconego o domieszkę innych metali. Warto jednak ostateczny wybór dokładnie przedyskutować z własnym lekarzem stomatologii – w branży bowiem występują cztery klasy czystych tytanowo implantów, jak i takich implantów, w których produkcji wykorzystano inne metale. Do tych najczęściej występujących zalicza się wanad, aluminium, glin oraz cyrkon. Ostateczny wybór materiału jednak pozostaje w ścisłej gestii stomatologa – specjalista będzie wiedział najlepiej czego potrzebuje dany pacjent.