Sama nazwa bonding brzmi dość tajemniczo. Z czym jest związana w dokonaniach nowoczesnej stomatologii? Jak się okazuje, sam zabieg nie jest niczym innym, jak specjalistyczną metodą odbudowywania zębów oraz pokrywania ich przebarwionych, zniekształconych lub też złamanych powierzchni, wykorzystując specjalną żywicę kompozytową. Ten specjalistyczny materiał osiąga zdolność nadawania koronom równego, a przez to – również bardzo pożądanego wyglądu. Dla ogólnej estetyki uśmiechu jest to kwestia niezwykle istotna.

O wyborze bondingu kompozytowego decydować może wiele czynników. Z pewnością dla wielu zainteresowanych będzie to możliwość korzystniejszego finansowo poprawienia wyglądu zębów. Bonding jest bowiem zdecydowanie tańszą opcją niż np. inwestowanie w drogie korony czy licówki porcelanowe. Bonding w stomatologii funkcjonuje także jako forma rozwiązania tymczasowego – jest wdrażany szczególnie często wówczas, gdy przeprowadza się dłuższe działania stomatologiczne.

Bonding wykorzystywany jest również wówczas, gdy pacjentowi zależy na zlikwidowaniu nieestetycznych przebarwień – do tego celu wykorzystać można także licówki porcelanowe. Zaliczane do jednej z metod wypełnień protetycznych, zdecydowanie poprawiają wygląd zewnętrznej części zębów.

Jak przekonują jednak doświadczeni stomatolodzy – bonding choć jest rozwiązaniem dość tanim, to jest także opcją zdecydowanie mniej trwałą. Wraz z upływem czasu bowiem, zęby mogą ulegać uszkodzeniom, będą się przebarwiały oraz mogą dość szybko utracić swój wyjątkowo estetyczny wygląd.